Skriftstørrelse: A- A+

Velkomne til FylkesFOTOarkivet i Møre og Romsdal

Frå A til Å: Dei gamle, gode fotografane som arbeidde i Møre og Romsdal

KOMMUNE ETTERNAMN FORNAMN FRÅ TIL FØDD DØD
Ålesund Andersen Karen 1920 1925 1878  
Ålesund Anderson (Andersen) Lars R. 1870 1887 1847  
Ålesund Andestad Ole Andreas K. 1856? 1880? 1811 1885
Kristiansund Andresen Jonny        
Kristiansund Angell Otto 1895 1910    
Ålesund Bach Marit 1909 1911 1865 1945
Kristiansund Bardal Alf 1925 1937    
Volda Barstad Birthe Sofie (Bertha) 1900 1920 1867 1938
Kristiansund Barth Georg Daniel   1891 1869  
Kristiansund Benkow Ivan 1914 1918 1885  
Herøy MR Berge Andreas A. 1905 1950 1886 1960
Molde Birkeland Erik J. 1865 1910 1841 1921
Haram Bjørlykke Elias Pedersen 1915 1940 1889 1955
Rindal Bjørnstad Leif        
Rindal Bjørnaas Ola O.        
Ålesund Bolseth Alf        
Ålesund Bolseth Olgar Hilmar 1941 1988 1918  
Ålesund Brecke (Brekke) Ivar 1870? 1900? 1838 1909
Kristiansund Bressach Zara 1860 1870    
Kristiansund Brinchmann Halvor 1896 1935    
Rauma Brudeli Mathias 1920 1959 1900 1959
Sykkylven Brudevoll Ole S.     1884 1959
Vanylven Brudevoll Sverre 1945 1998 1917  1999
Kristiansund Bødtker Carl Christian 1900 1900 1848 1904
Molde Dahl Eilert 1886 1916 1864 1924
Molde Dahl Georg 1920      
Ålesund Dahl Ole Thoresen 1895 ?? 1850  
Ålesund Dahl(e) Ole Thoresen 1907 1907 1850  
Ålesund Dale Alv 1943 1989 1917 2000
Kristiansund/Ørskog Egge Ole 1900 1956 1872 1956
Eide Eide          
Sykkylven Ekornes Ole     1868 1940
Sande Ekroll Elias 1950 1980 1918 1993
Haram Ekroll Peter 1950   1920  
Kristiansund Endresen     1883    
Kristiansund Engvig Jan Annathon 1938 1997 1914  2002
Kristiansund Engvig Johan Konrad 1871   1850 1918
Kristiansund Engvig Johan Osvald 1890 1930 1874 1930
Kristiansund Engvig Jon K. 1875   1918  
Kristiansund/Ålesund Engvig Olaf Konstantin 1872 1895 1856 1940
Kristiansund Engvig Rolf 1930   1908 1938
Kristiansund Engvig & Frost   1871   1875  
Ålesund Enstad Knut Ingar 1962 2003 1943 2003
Ålesund Erichsen Camilla 1920 1960 1898 1982
Aure Espvik Jo 1928      
Rindal Fjelle Henrik 1918 1950 1902 1992
Haram Flem Anton K. 1920? Ca 1970? 198?
Ålesund Flem Magne 1920 1980 1907(8) 1995
Ålesund Forsberg Carl Johan 1865   1826 1901
Ålesund Friis Hans Wiingaard d.y. 1890 1909 1870 1936
Ålesund Fromholtz Sigrid 1902 1907    
Herøy MR Furmyr Martin 1948 1990 1923  
Sula Fylling  Knut L. (og Anna) 1933 1969 1903 1969
Rauma Gimnes Harald     1862 1962
Ålesund Giske Konrad 1964 1977 1909 1996?
Ålesund Giske Peder Karl Ingvald 1920 1964 1882 1965
Sunndal Gjøra  Ole E.     1841 1916
Sunndal Gjøra Knut Even     1868 1898
Giske Gjøsund Erling 1935 1985 1918 1996
Sunndal Gravem Iver        
Sunndal Gravem Ole Johnsen d.e. 1850 1900 1850 1900
Sunndal Gravem Ole Jonsen d.y. 1879 1940  1879 1940
Sunndal Gravem Erik J.     1865 1900
Kristiansund Grøn J. 1865 1872    
Ålesund Grønningsæter Bernhard 1890 1898 1870 1935
Sunndal Gundersen Normann B. 1950 1960    
Rauma Gyldenaas J. H. 1900 ?    
Sykkylven Habostad Martin     1874 1962
Eide Halås Peder 1935 1970 1912 1978
Ålesund Hansen L. 1882      
Ålesund Hansen          
Molde Haug Normann Parelius 1920 1940 1881 1961
Ålesund Haug  Håkon 1937 1969    
Ålesund Haugesen   1902      
Vestnes Helland ?        
Ålesund Hendriksen Nils 1863 1874 1830  
Ålesund Henriksen Nils 1863 1874 1830  
Volda Høydal Arve     1931 1976
Ålesund Haagensen Herman Julius 1882 1923 1855 1937
Ålesund Haagensen Jens Johannes 1880      
Ålesund Håskjold Sverre     1923 2003
Ålesund Jacobsen Johanne Henrikke 1918 1921 1897 1983
Kristiansund Johansen Mathilde 1910 1950 1886  
Kristiansund Johanson Leon        
Nesset Jæger Otto        
Hareid Jønsson Lillvar     1951? 1999
Ålesund Jørgensen Herman  1890      
Molde Kirkhorn Karl Johan Martin 1911 1954 1879 1960
Ålesund Knudsen Claus Peter 1855 1860 1826 1896
Ålesund Knudsen Einar 1919 1950 1892 1950
Kristiansund Knudsen Fredrik Oluf 1995 1940? 1868 1960
Kristiansund Knudsen Fredrik Oluf     1868 1958
Kristiansund Koch Finn        
Volda Kornberg Karl 1920 1980 1898 1980
Ålesund Kraft Sine 1882 1900 1851  
Sunndal Larsen Bernhard     1864 1944
Vestnes Legernæs Lasse 1895 1945 1865 1950
Vanylven Lillerøvde J.M. 1880 1880    
Tustna Linvåg Edvard        
Kristiansund Lund Joh. 1870 1932    
Sykkylven Lyshol Peder P. 1936   1914 1994
Ørsta Lystad Ingeborg Berg 1960 1980    
Ørsta Lystad Olav 1932 1965 1906  
Ålesund Martinsen Anita        
Stranda Meråk Elling 1910 1925    
Gjemnes Midtbø Robert 1930 1960 1906 1983
Vestnes Misfjord Fredrik 1905 1930 1865 1933
Ålesund Moa Sigvald 1905 1924 1879 1938
Ålesund Molvær Ingolf       1988
Kristiansund Monge Claus 1939 1978    
Ålesund Muriås Kristian 1885 1900   1918
Ålesund Muriaas Kristian 1883 1899   1918
Kristiansund Myren John 1920   1888 1977
Volda Mørk (Mork) Paul 1889 1902 1862 1950
Ålesund Nedregaard Nic. 1914 1924    
Volda Nerbøvik Johan Halvorsen 1885 1924 1859 1924
Volda Nerbøvik Johan Magnus 1924 1975 1902  1979
Sula Nerland Olav 1938   1913  
Skodje Ness (Nes) Ingvald Martinus     1885 1915
Ålesund Nielsen Niels Trost 1862 1889 1822 1854
Ålesund Nordlie O. 1880      
Molde Nygaard Marit 1997   1968  
Sula Nymark Jon Petter      1927  
Ålesund Olsen Brødrene 1889 1914    
Ålesund Olsen Brødrene 1898 1902    
Ålesund Olsen Olaf 1889 1914 1878 1963
Ålesund Olvik O. 1890 1901 1858  
Ulstein Osnæs (Osnes) Gustav Rasmusson 1881      
Aure Ormset Hans 1911 1945 1887 1971
Sunndal Osen Arve     1946  
Ulstein Ottesen Johan        
Vestnes Pedersen Lars eftf 1950 1981    
Kristiansund Ranheimsæter Ole Olsen 1875 1925 1856 1926
Kristiansund Rasmussen Bjørn   1918    
Ålesund Refsnes Rolf 1938 1965 1923  
Molde Reset Aslaug Haug  1937 1969    
Molde Reset Aslaug Haug 1937 1969    
Hareid Riise John Olav 1914 ?? 1885 1978
Ålesund Ringdal Alf        
Ålesund Ringdal Johan 1925 1954 1917 1954
Stranda Ringstad Martin 1936 1957 1907 1967
Stordal Rødset Sivert J. 1900 1930 1870 1951
Ålesund Rønneberg Michael Baade 1900 1918 1837 1935
Ålesund Rønneberg Michael Baade??     1836  
Sande Sande Bendik   1940 1867 1948
Ålesund Scheel Friedrich 1870 1875   1903
Kristiansund Schmedling Kristian Ludvig 1870 1879 1845 1879
Kristiansund Schmedling M. 1880 1880    
Molde Schmedling Ottar        
Herøy MR Siem Margit 1900   1878 1956
Ålesund Simonnæs Enok O. 1885 1920 1856 1947
Sykkylven Skarbø O. 1900   1925  
Ålesund Skarbøvik Bjarne 1938 1990 1919 2002
Aure Skogset Anders       1939
Kristiansund Smith Fritz 1860      
Sunndal Soleim Adolf Ivar     1889 1946
Ålesund Spjelkavik Bastian 1902   1882 1958
Ålesund Sponland Johannes 1907 1962 1881 1962
Ålesund Sponland Olav       1997?
Ålesund/Kr.sund Stamsvig Eckroll 1901 1948 1877 1958
Sande Steinnes Knut 1945 1970 1923 1977
Ålesund Stinessen & Szarcinski   1875 1887    
Sande Stokset Nils     1899  
Sande Storegjerde Olav Knutsen 1904 1958 1879 1958
Ålesund Stub Gina 1890 1898    
Kristiansund Svendsen Brun 1918      
Ålesund Svendsen Margrethe 1890 1907 1858  
Kristiansund Sverdrup Georg      1866  
Ålesund Szarcinski K og H.Stinessen 1875 1878    
Ålesund Szarcinski Kasimir 1875 1878 1852 1887
Ørsta Sæfland Klaus Sivert     1869 1948
Rauma Sæterbø Edvard     1876 1957
Rauma Sødahl Asbjørn 1944   1911 1971
Rauma Sødahl Einar Johan 1955   1915  
Rauma Sødahl Halvor Henriksen 1921 1955 1889 1962
Rauma Sødahl Lars Nilsen 1873   1858 1921
Rauma Sødahl Nils Nilsen 1873   1851  1889
Tingvoll Sødahl Nils Nilsen     1877  1942
Volda Sørheim Petter Olai Pedersen     1852  
Kristiansund Thronæss O & O.M. 1873 1885    
Kristiansund Tollefsen          
Surnadal Torvik Olav 1920 1960 1899 1994
Kristiansund Tøllovsen Harald 1900 1950    
Norddal Uri Ole Elias Karlson 1896      
Ålesund Uri Paul Bernhard   1895 1904 1867 1920
Stranda Vassbotn Karl 1927 1969 1904  
Midsund Volle Sverre 1920 1959 1897 1959
Ørsta Wennberg Andreas A.     1869 1918
Kristiansund Westad Johanne 1890 1890    
Kristiansund Williams Nils 1951 1994 1924  
Ålesund Waagsbøe A.E. 1883 1890 1864 1944
Ålesund Østby          
Kristiansund Aagaard O.   1918    
Vestnes Aas Kristoffer 1920 1950    
Volda Aasen Hans Petter 1910 1940 1884 1944